Oczyszczanie

Niekwestionowana kariera różnych form oczyszczania organizmu odzwierciedla faktyczne potrzeby coraz większej ilości osób na świecie.
Toksyny odgrywają tu oczywiście uniwersalną rolę, ponieważ w rzeczywistości obciążenia naszego organizmu obejmują szerszą grupę elementów materii ożywionej i nieożywionej.
W tej pierwszej znajdziemy wszelkie grzyby pleśniowe i drożdżaki, bakterie, pierwotniaki, obleńce i płazińce. W drugiej toksyny, metale ciężkie i produkty przemiany materii. Te ostatnie teoretycznie powinny być usuwane w sposób naturalny w cyklu fizjologicznym. Niestety układ pokarmowy współczesnego człowieka nie jest w stanie zaadoptować się do błyskawicznych zmian wprowadzanych w żywności w imię postępu i wygody. Takie naturalne adaptacje na ogół trwają setki a nawet tysiące lat. Z drugiej strony jesteśmy jedynym ssakiem, który zjada produkty, do strawienia których nie posiada odpowiednich enzymów.
Co się dzieje z niestrawionymi produktami? Duża część jest wydalana mechanicznie, lecz ta część która zostaje z czasem staje się coraz większym obciążeniem. Spora grupa metabolicznych odpadków powstaje w wyniku złej struktury diety „zapychając” najważniejszy organ w ciele czyli wątrobę.
Po co oczyszczanie organizmu?
W dobie rozwoju cywilizacyjnego, a więc i „ ulepszaniu” żywności nasze organizmy są już od najmłodszych lat są przeciążone i narażone na ogromny wysiłek do strawienia produktów do których nie jest przygotowany czy do permanentnego pozbywania się nadmiaru toksyn czyli produktów przemiany materii , których nie był w stanie organizm przetrawić.
Nasze organizmy nie zostały wyposażone w programy trawienia chemii spożywczej, konserwantów, barwników, karagenów, przetworzonej, sztucznej żywności itp. Wątroba jest organem filtrującym i powinna poradzić sobie nawet z nadmiarem różnych toksyn, ale czasami nie jest w stanie dać rady sama co skutkuje, że organizm nasz zaczyna przypominać gnijący śmietnik złogów zalegających latami w naszych jelitach (wzdęcia, zgaga, gazy, zaparcia itd.). Takie eksploatowanie narządów przez wiele lat prędzej czy później zamanifestuje w ciel problem chorobotwórczy. Od bólów głowy począwszy po choroby przewlekłe, nawet nowotworowe.
Dlatego trzeba organizmowi pomóc i regularnie stosować programy oczyszczające, które nie tylko będą oczyszczały nas ze złogów i toksyn, podnosiły naszą odporność, ale będą skutecznie zapobiegały rozwijaniu się stanów zapalnych, a w następstwie chorób.

Programy oczyszczania organizmu:

  •   Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego
  •   Oczyszczanie dróg moczowych
  •   Oczyszczanie stawów
  •   Oczyszczanie nerek
  •   Odtruwanie układu pokarmowego
  •   Oczyszczanie jelit
  •   Program przeciwpasożytniczy
  •   Oczyszczanie zatok
  •   Alkalizacja